به اطلاع می رساند؛ محدودیت حجمی (حداکثر تعداد اوراق بهادار در هر سفارش) در نماد معاملاتی شرکت بازرگانی و تولیدی مرجان کار(سهامی عام) در نماد (کمرجان1) از روز چهارشنبه مورخ 1400/07/07 به میزان 100.000 سهم تعیین می گردد. مدیریت عملیات بازار فرابورس ایران

آمریکا در مذاکرات با ارائه ضمانت مبنی بر عدم خروج از برجام موافقت نمی‌کند

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه اظهار داشت که ایالات متحده در مذاکرات احیای برجام موافقت نمی‌کند ضمانت‌هایی را ارائه دهد که در آینده از این توافق خارج نشود.‌‌

سازمان خواربار و کشاورزی جهانی: در ماه آگوست، شاخص قیمت مواد غذایی در دنیا رشد کرد

براساس گزارش فائو، یکی از محصولاتی که در ماه آگوست رشد قیمت چشم‌گیری را تجربه کرده، شکر است. شاخص قیمت شکر در ماه آگوست سال جاری 9.6 درصد رشد کرد که دلیل آن موج سرما در برزیل و آسیب دیدن محصولات در این کشور بود. برزیل، بزرگ‌ترین صادرکننده شکر در دنیاست و تحولات رخ‌داده در حوزه تولید صنعتی شکر در این کشور، می‌تواند تحولات زیادی را در قیمت جهانی شکر ایجاد کند.

به گفته مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی،  براساس برنامه‌ریزی انجام‌شده با اجرای طرح‌های پیشران در 6 زنجیره متنوع، حدود 3.5 میلیون تن خوراک به صنایع تکمیلی اختصاص می‌یابد. محمدی افزود: تا پایان امسال، بهره‌برداری از سه طرح پتروشیمی برنامه‌ریزی شده است؛ تا پایان سال 1404 ظرفیت صنعت پتروشیمی از 90 میلیون تن کنونی به 150 میلیون تن و درآمد این صنعت راهبردی از 22 میلیارد دلار به 45 میلیارد دلار افزایش می‌یابد. /شانا

شگویا

پتروشیمی شهید تندگویان در نیمه نخست امسال با مجموع فروش 7239 میلیارد تومانی بیشترین فروش را در رینگ پتروشیمی و فرآورده‌های نفتی داشته است.ارزش معاملاتی این شرکت شهریورماه امسال در رینگ پتروشیمی و فرآورده‌های نفتی بورس کالا 1977 میلیارد تومان بوده که نسبت به ماه پیش 112 درصد رشد داشته است.

احتمال افزایش 9 درصدی قیمت لوب‌کات

 عرضه لوب‌کات سبک و سنگین پالایشگاه‌های کشور با نرخ‌گذاری جدید همراه خواهد بود و به احتمال زیاد پالایشگاه‌های روغن‌سازی با افزایش 8.74 درصدی قیمت لوب‌کات مواجه خواهند شد.

مسکو: ایران به ان‌پی‌تی پایبند است اما آمریکا به برجام نبود

 وزیر خارجه روسیه شامگاه شنبه در کنفرانس خبری گفت که ایران به ان‌پی‌تی پایبند است اما آمریکا به توافق هسته‌ای که با ایران امضا کرد پایبند نماند. لاوروف از آمریکا خواست تا تحرک بیشتری برای احیای توافق هسته‌ای با ایران انجام دهد.  /فارس

آمریکا: بازهم ایران و ونزوئلا را تحریم میکنیم

 رویترز مدعی شده که ونزوئلا با قرارداد مهم مبادله نفت سنگین خود با میعانات ایرانی موافقت کرده، سخنگوی خزانهداری آمریکا در واکنش به این موضوع گفته: «در مورد قراردادهای نفتی بین ونزوئلا و ایران نگرانیم. ما به تحریم هردو کشور ادامه میدهیم.»

ایران و ونزوئلا قرارداد نفتی امضا کردند

رویترز از امضای یک قرارداد بزرگ سواپ نفتی بین ایران و ونزوئلا با وجود تحریم‌های سنگین آمریکا علیه بخش نفتی دو کشور خبر داد.بر اساس این قرارداد، ونزوئلا نفت سنگین خود را با میعانات گاز ایران تبادل پایاپای می‌کند و به این ترتیب می‌تواند از آن برای بهبود کیفیت نفت خام قیرمانند خود استفاده کند. اولین محموله‌های مربوط به این قرارداد طی هفته جاری میلادی ارسال خواهند شد.براساس این گزارش، این قرارداد مبادله در مرحله اول به مدت شش ماه برنامه ریزی شده است اما می‌تواند تمدید شود.

رکورد روزانه 146 ذوب؛ یعنی ظرفیت تولید 8.5 میلیون تن فولاد در سال!

 مدیرعامل فولاد خبر داد: شرکت فولاد مبارکه اصفهان به محض رفع محدودیت‌های برق، فعالیت تولیدی خود را افزایش داده و پس از گذشت کمترین زمان ممکن، موفق به ثبت رکورد تولید روزانه 146 ذوب (معادل 26 هزار و 100 تن اسلب) گردید.عظیمیان افزود: برای درک بهتر این مهم، می‌کنیم که ثبت این رکورد روزانه به معنی ظرفیت تولید بیش از 8.5 میلیون تن فولاد در سال است.وی تأکید کرد: هدف فولاد مبارکه در تولید به دلیل محدودیت‌هاف 7.2 میلیون تن تعیین شده است اما این شرکت بدون هیچ تجهیز جدیدی، ظرفیت تولید را به اندازه ایجاد یک کارخانه فولادسازی جدید (معادل مجتمع فولاد سبا یا فولاد هرمزگان) افزایش داده است.

فنوال: گویا شرکت در سال گذشته، یک شرکت زیانده خریداری کرده و این در حالی است که در شرایط فعلی همان شرکت زیانده به سودهی قابل توججهی رسیده است که برنامه شرکت اصلی خود فنوال افشای اطلاعات دادن در مورد شرکت فرعی است.

خکار: طبق شنیده ها سهم بزودی راهی مجمع فوق العاده افزایش سرمایه 270 درصدی از محل تجدید ارزیابی می شود و در ماه های آینده شرکت برنامه افزایش سرمایه از محل سود انباشته را دارد.

تکمبا: شرکت دستگاه آبیاری جدیدی طراحی کرده که همچنان در مرحله آزمایش می باشد و طبق شنیده ها بزودی افشای اطلاعات خود را راهی کدلل خواهد کرد.

ولغدر: این شرکت لیزنگی در سال 1400 برنامه تجدید ارزیابی دارد که طبق شنیده بین 400 الی 700 درصد است.

 

برای خواندن مصاحبه با کارشناسان روی گفتگو و مصاحبه کلیلک کنید.

گزارشات روزانه‌ی بازار سرمایه در گزارش روز بخوانید.

مزایای سرمایه‌گذاری در صندوق‌ها چیست؟ آموزش بورس را در مقالات آموزشی بخوانید

 

منبع خبر: پاداش سرمایه